Čínská kuchyně

Čínská kuchyně je zdravá a chutná. V každé provincii se připravují jiné tradiční pokrmy, narazíte zde hned na šest velkých kulinářských lokalit.

V pekingské kuchyni se dbá především na výběr kvalitních surovin. Veškeré přísady musí být precizně nakrájené na malé proužky či nudličky. Ostatní přísady a koření se přimíchávají do pokrmu v přesně daném poměru. Pekingské pokrmy bývají dost slané a pikantní. Při vaření se používá sojová omáčka, zázvor, česnek atd. Z této kuchyně pochází tradiční např. pekingská kachna.

Kuchyně v Číně V šanghajské kuchyni se připravují pokrmy z nejrůznějších druhů ryb a rostlin. Je mnohem výraznější a chuťově pestřejší. Do pokrmů se přidává více oleje, koření a cukru.

Sečuanská kuchyně oplývá pikantnější chutí. Mezi typické speciality patří kuře v lampionu, dušené medvědí tlapy, kung pao s burskými oříšky, sečuánská polévka se sójovým sýrem tofu, kousky vepřového masa, mušlemi a krevetami anebo kachna na česneku po sečuánsku.

Shandongská kuchyně vaří s menším množstvím oleje. Pokrmy jsou velmi jemné, lahodné a šťavnaté. Z této kuchyně pochází tradiční jídlo sladkokyselý kapr.

Guangdonská kuchyně připravuje jídla z pestrých ingrediencí a surovin. Nejvyhlášenější jsou pro většinu turistů exotické hadí speciality.

V kuchyni provincie Jiangsu a Zhejiang se nejčastěji využívají k vaření ryby, drůbež a garnáti. Pokrmy vynikají vyváženou harmonií chuti.

K pití se podává shaoxingské víno, místní pivo, alkoholický nápoj Maotai, a různé druhy likérů nebo pálenek.

 

 

Průvodce Čínou

Ubytování v Číně

Čínská kuchyně

Čínské památky, příroda a kultura

Historie Číny

Čínská kaligrafie a čtyři poklady studia

Po stopách zeleného čaje

Kde, kam a jak v Číně

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Číny

Anhui Beijing Shi Fu-ťien Gansu Guangdong Guangxi Zhuangzu Zizhiqu Guizhou Hainan Hebei Heilongjiang Henan Hunan Chongqing Shi Chu-pej Inner Mongolia Jiangsu Jiangxi Jilin Liaoning Ningxia Huizu Zizhiqu Qinghai Shaanxi Shandong Shanghai Shi Shanxi Sichuan Tianjin Shi Tibet Autonomous Region Xinjiang Uygur Zizhiqu Yunnan Zhejiang
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde