Po stopách zeleného čaje

Zelený čaj v šálku
Zelený čaj je dostupný přírodní antioxidant. Pochází z Číny.
Foto: McKay Savage

Čaj po česku

Známe to všichni. Sotva ráno rozlepíme oči a přemluvíme se, že tedy konečně vylezeme z vyhřáté postele, nastane typický fofr. Jedinci, kteří dávají přednost čaji před kávou, jednou rukou zalívají připravený sáček, zatímco v druhé drží kartáček na zuby. Je to špatně? K dnešní době to nejspíš tak nějak patří. Ale zkusme se na chvíli zastavit a odhalit tajemství pravého zeleného čaje. Třeba si potom najdete chvilku na přípravu i vychutnání svého oblíbeného nápoje. A co víc, možná v něm objevíte nové, dosud skryté kouzlo.

Zelený čaj jako součást čínské kultury

Čaj je velmi starým kulturním nápojem, který pochází z Číny. Tímto termínem je označován nejen tento výjimečný nápoj, ale i lístky, ze kterých je připravován a různé ovocné či bylinkové odvary. S čajem v pravém slova smyslu nemají ovocné či bylinné čaje moc společného. Pravý čaj se připravuje louhováním lístků čajovníku, popř. lístků rozemletých v sáčku, v horké vodě. Je to rituál, který má svá pravidla. Není pouze jeden správný postup přípravy čaje. Jedno pravidlo má však příprava všech druhů zeleného čaje společné. Zalévá se vodou, která prošla varem, a potom zchladla na 60 – 80 °C. Doba louhování závisí na konkrétním druhu čaje, pohybuje se v rozpětí od 30 sekund do několika minut. U kvalitního listového zeleného čaje lze nálev použít víckrát.

Černý čaj, který v našich zeměpisných šířkách po dlouhá léta vládl předním příčkám oblíbenosti, existuje pouze tři století. Jeho pradědeček, pravý původní čaj je zelený. Při svém zpracování prochází minimální oxidací, takže si zachovává své účinné látky. Své kořeny má pití zeleného čaje v Číně a Indii. Dále je nejvíce rozšířený v Japonsku, Koreji, Hong Kongu a na Středním Východě. Do Evropy se tento nápoj dostal až relativně nedávno, do České republiky v devadesátých letech, kdy je také datován rozmach čajoven.

Jak už bylo zmíněno, nejstarší zmínku o čaji najdeme na území starověké Číny, a to z třetího tisíciletí před naším letopočtem. Podle legendy byl čaj objeven náhodou čínským císařem Shen Nungem na jedné z jeho cest. Při ohřívání vody mu do kotlíku vítr shodil lístky čajovníku. Poté, co takto vylepšenou vodu vypil, byl překvapen, jakou sílu tento lahodný nápoj měl. Zpozoroval, že únava je tatam a že mu čaj vlil energii do žil.

Vychutnejte si čaj jako v Číně

Přestože je Čína považována za kolébku čaje, nesetkáme se tu s žádnými striktně dodržovanými pravidly při rituálu pití čaje jako je tomu např. v Japonsku. Dodržování takových přísných zásad by bylo v rozporu s čínským taoistickým spontánním cítěním. Pití čaje je však v této zemi spjaté s historií, tradicí a kulturou. Od obyvatel Číny bychom se mohli učit, jak správně odpočívat a vychutnávat při tom chuť i vůni čaje v příjemném prostředí. Bez podávání čaje se v Číně neobejde žádné setkání nebo oslava. Tento nápoj se podává vždy a všude. Odmítnutí pozvání na čaj je bráno jako velká nezdvořilost nebo dokonce urážka.

Několik všeobecných pravidel podávání čaje v Číně, která platí pro hosty i hostitele:

Lidé si často vozí ze svých cest Čínou jako suvenýr čajovou keramiku. Nejpoužívanější pro přípravu čaje se stala keramická čajová konvice a mělké čajové misky.

Zázračné léčivé účinky zeleného čaje

Pro své účinky se čaj od dávných dob využíval v tradiční čínské, indické, japonské a thajské medicíně k rychlejšímu hojení ran, snižování horečky, zlepšování trávení či snižování hladiny cukru v krvi. Léčivé účinky zeleného čaje sepsal v roce 1191 zenový mnich Eisai v Knize čaje. Vypozoroval příznivé účinky čaje na pět životně důležitých orgánů, zejména na srdce. V knize najdeme léčebný vliv na poruchy trávení, uhrovitou pleť, opary a další choroby. Dále odhaluje, že čaj působí proti únavě, podporuje funkci mozkové činnosti, močové soustavy a působí i jako stimulant a lék proti kocovině. Řada zdravotních účinků se zelenému čaji připisuje do dnešní doby, z nichž byly některé vědecky prokázány.

Výběr tří nejznámějších zelených čajů

Dong Ting Bi Luo Chun

Jarní zelený říční šnek z pohoří Dong Ting

Tento výjimečný zelený čaj pochází z okolí čínského jezera Tai Hu. Vyznačuje se velmi výraznou chutí, ve které jsou patrné ovocné, květinové a ořechové podtóny.

Lu An Gua Pian

Melounová semínka z Lu An

Tento čaj se zpracovává na rozžhaveném dřevěném uhlí. Kromě svěží květinové chutě tak můžeme pozorovat i jemný kouřový nádech.

Tai Ping Hou Kui

Opičí král z Hou Keng

Čaj prochází pečlivým tříděním plochých čajových lístků. Jeho charakteristická vůně horských orchidejí nejvíce vyniká až u několikátého nálevu.

Nevím jak vy, ale já zrovna dostal chuť na šálek lahodného čaje. (Pozn. red)

-ep-

 

 

Průvodce Čínou

Ubytování v Číně

Čínská kuchyně

Čínské památky, příroda a kultura

Historie Číny

Čínská kaligrafie a čtyři poklady studia

Po stopách zeleného čaje

Kde, kam a jak v Číně

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Číny

Anhui Beijing Shi Fu-ťien Gansu Guangdong Guangxi Zhuangzu Zizhiqu Guizhou Hainan Hebei Heilongjiang Henan Hunan Chongqing Shi Chu-pej Inner Mongolia Jiangsu Jiangxi Jilin Liaoning Ningxia Huizu Zizhiqu Qinghai Shaanxi Shandong Shanghai Shi Shanxi Sichuan Tianjin Shi Tibet Autonomous Region Xinjiang Uygur Zizhiqu Yunnan Zhejiang
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde