Čínské památky, příroda a kultura

Po celém území se nacházejí překrásné čínské zahrady, které jsou pečlivě udržovány. Byly postaveny v nezaměnitelném čínském architektonickém stylu. Pro milovníky přírody doporučujeme navštívit přírodní rezervace Xianghai, Zhalong, Guan Shan, Cao Hai, Wolong, Jiuzhaigou, národní parky Panquangou, Gaoligong Shan, Tuoda, komplex sladkovodních jezer Poyang Hu, písečné pláže Repulse Bay, Oceánický park a mnoho dalších zajímavých přírodních míst.

Velká čínská zeď Čína je proslulá kulturním a společenským vyžitím. Pořádají se zde čínské opery, koncerty, balety, loutkoherecké představení, slavnosti, folklórní a artistická vystoupení.

K vidění je také spousta zajímavých památek jako např. v Pekingu Zakázané město, Náměstí nebeského klidu, Letní palác, Chrám nebes, Lámaistický chrám. V Šanghaji Nanjing Lu, Šanghajské muzeum, Chrám jadeitového Buddhy, Muzeum a náhrobek spisovatele Lu Xuna, Sunjatsenova rezidence. v Šaolinu klášter Shaolin, v Xi´anu zvonice Čung-lou, Velká mešita, Věž bubnů.

 

 

Průvodce Čínou

Ubytování v Číně

Čínská kuchyně

Čínské památky, příroda a kultura

Historie Číny

Čínská kaligrafie a čtyři poklady studia

Po stopách zeleného čaje

Kde, kam a jak v Číně

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vojenské vzdělání

Hledání

Kraje Číny

Anhui Beijing Shi Fu-ťien Gansu Guangdong Guangxi Zhuangzu Zizhiqu Guizhou Hainan Hebei Heilongjiang Henan Hunan Chongqing Shi Chu-pej Inner Mongolia Jiangsu Jiangxi Jilin Liaoning Ningxia Huizu Zizhiqu Qinghai Shaanxi Shandong Shanghai Shi Shanxi Sichuan Tianjin Shi Tibet Autonomous Region Xinjiang Uygur Zizhiqu Yunnan Zhejiang
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde